Blogio ir Gėrio kovos



Skaitydama Šventąjį Raštą, kuris skirstomas į Senąjį ir Naująjį Testamentą, ir ieškodama informacijos internete, radau Gėrio kovas su blogiu. Kovas išdėsčiau tokia tvarka, kokia jas atradau. Iš pradžių susidomėjau kaip aprašoma internetinėje enciklopedijoje Angelas. Tada, atradusi įdomų kovos su Angelu atvaizdavimą, ėmiau suprasti kas tos kovos ir kas tie Angelai. Tuo pačiu ir priešingi jiems.

Vėliau susimąsčiau dėl religijų susiskaldymo: kam ir kodėl atsirado tiek daug krikščionybės šakų ir iš kur tie prieštaravimai tarp lyg ir tų pačių, iš esmės, religijų.

Judaizmas nuo žodžio Judas. Tas pasitikėjimo nekelia. Nežinau, kodėl žydai taip pavadino savo religiją. Gal jiems tai kaip bausmė už išdavystę. O gal jie irgi norėjo tą patį pasakyti, kad blogis pasaulyje veikė ir veikia, ir po, ir prieš Kristų.

Bet jiems Dievas davė ir gerą ženklą:

Žydų ir Dangaus žvaigždės

Maniau pradžioje, rašydama šį tinklaraštį, kad visiems tikintiems Kristumi, geriausia naudoti vienodą simbolį: Jėzų. Nes, Jis - didžiausias Dievo buvimo įrodymas. Bent jau man buvo tuomet, kada suabejojusi iš naujo ieškojau atsakymo. Kas man prieštaraus, nes yra draudžiamas Dievo, bet koks, atvaizdavimas, galite pasiskaityti: Krikščionybės simbolika ir Jėzus religijoje. Bet vis tik, vėliau, geriau pagalvojusi, supratau, kad skirtinga simbolika gal ir gerai. Kiekvienas tikėjimas akcentuoja savo. Pas Žydus gimė Mesijas ir turėjo Judą - mokinį išdaviką, todėl gal jie turi žvaigždę ir Judaizmą. Krikščionybės simbolis - kryžius. Kalvinizmo pradininkas - Kalvinas. Ir t.t. O kodėl ir kaip atsirado prieštaravimai tarp krikščioniškų religinių šakų, nežinia. Gal dėl skirtingo interpretavimo ir kitų tikėjimo subtilumų. Kaip sakykim: Liuteronybėje nėra vienuolijos ir celibato. Judaizme gal daugiau pabrėžiama monoteistinis tikėjimas - tikėjimas vienu Dievu. Mozė yra Judaizmo pradininkas. Jaunajai kartai ar tiems, kurie nemėgsta daug laiko atimančių knygų, patarčiau pasižiūrėti Animacinį Filmą Egipto Princas. Jame yra atvaizduota modernioje formoje Egipto, Mozės ir jo tautos istorija. Mozę prie Nilo upės surado faraono duktė. Ir jį įsisūnijusi išauklėjo kaip egiptietį. Vėliau jam teko bėgti iš Egipto, o pamačius Dievo ženklą, grįžti, kad išvaduoti savo tautą iš nelaisvės. Tai buvo kova tarp Dievo Stebuklų Galios ir Egipto valdovo valdžios. Keista buvo suradus animuotą tokią įdomią istoriją, paremtą Biblijiniais faktais.

Egipto Princas (Animuota Mozės istorija)



Dar radau ir kitą kovą. Kovoja pats ištvirkimo ir blogio karalius su Krikščionybe:



Kol pagonybę įveikė ir pakrikštijo lietuvius (ne tik lietuvius), buvo daug vargo. Iki šiol, kai kurie lietuviai puoselėja senas tradicijas. Ir negalėčiau teigti, kad tai blogai. Pagonybėje kas buvo gero, mano manymu, tai gamtos laikymas gyvybe, pasakos apie vėją, augančius akmenis ir pan. Na, aš tiesą pasakius, šiek tiek juokauju. Kaip, kad išmokau iš kai kurių tautiečių. Be abejo, gražu yra medžio drožiniai, daugybė tautosakos elementų, turinčių tam tikrą prasmę su pagonybės pradmenimis. Bet ne apie tai. Grįžtant prie Apoliono - požemio karaliaus: Apoliono vardas kelia asociacijas su Apolonu. Apolonas - graikų Dievas. Graikija priklausė Romos imperijai. O Roma, yra minima Šventajame Rašte kaip ištvirkimų pradininkė. Dar Biblijoje minima Babelė - Babilonija - ištvirkėlių ir žemės šlykštybių motina - valstybė senovės Mesopotamijoje, gyvavusi nuo 1900 m. pr. m. e. iki 539 m. pr. m. e. Dabartinio Irako teritorijoje. Manau, apie Iraką nėra, net ką pasakoti. Taigi, viskas kažkaip keistai susimaišę. Taip kaip Gėris kartais būna maišomas su blogiu arba atvirkščiai. Gal dėl to ir vyksta tos kovos. Bet tai jau filosofija. Dabar kiek paprasčiau: Ne kartą Biblijoje minimas Arkangelas Mykolas (Dn 10,13; Jud 1,9; Apr 12,7.), kovojęs su velniu. Gal tipiškiausias atvaizdavimas Gėrio ir blogio kovos:

Arkangelas Mykolas kovoja su velniu
Arkangelas Mykolas kovoja su velniu

Gerai paieškojus Gėrio ir blogio kovos atvaizdavimų, galėtume rasti jų daugiau. Dažnai velnias turi drakono įvaizdį ir trypiamas ar taikomas ietimi. Taip pat gyvatės pavidalu (Teisybės statula).

Dauguma vaizdų - mistifikuoti, ir nereikia visko suprasti tiesiogine prasme. Na, gal kai kada reikia. Pvz.: Jėzus dykumoje buvo gundomas velnio, o ne ko kito. Lk 4,2., Mt 4,1. Mozei apsireiškė Dievas. Bet mes, paprastai, gyvenime nematom nei Angelų su sparnais, nei velnių su ragais. Nesakau, kad to ir nebūna ir visa tai tik pramanai. Nežinau. Aš savo gyvenime tokių regėjimų nemačiau. O jeigu kas ir matęs pasakotų, tai turbūt pagalvotumėm, kad išprotėjęs. Gal todėl Dievas be reikalo Stebuklų ir nedaro. O žmonės apie juos visiems irgi, manau, kad nepasakoja.
Blogio ir Gėrio kovos vyksta nepaliaujamai kasdieniniame mūsų gyvenime. Mes dažnai susiduriame su neteisybe ir dažnai pritrūkus jėgų, pasiduodame ar susitaikome, sakydami, kad toks jau gyvenimas ir pan. Jei nepasiduotumėm, blogio pasaulyje būtų mažiau. Kad geriau mane suprastumėte, pasižiūrėkite į šį paveikslėlį, kuris labai panašus į pirmąjį, ir pagalvokite:

Judo kova

Galvojantiems, kad aš pati tuos Angelo sparnus ištryniau, galiu parašyti, kad nė vienas paveikslėlių nėra mano keistas. Aišku, kad kažkas, t. y. žmogus juos nupiešė. Visus. Kažkas ir sparnus "nuėmė", matyt norėdamas pasakyti, kad Gėris ir blogis apsireiškia per mus. Jėzus, kada jam blogai patarinėjo mokinys, sakė: "Eik šalin šėtone", nors matė prieš save žmogų, savo mokinį. Mt 4,10 Mk 8,33.
O netikintys, ateistai ar ieškantys priekabių, suras jų turbūt visada.

Žr. Biblijoje: 
„Taigi būkite klusnūs Dievui; priešinkitės velniui, ir jis bėgs nuo jūsų.“
Jokūbo laiškas 4, 7.


Pridurčiau: Kartais būna labai sunku priešintis, bet pralaimėjus kažin ar bus lengviau.

© 2009-08-07, R. A.

Remtasi internetine enciklopedija.

Šis įrašas atsikartoja ir religinėse temose.

Rekomenduoju:
Judaizmas (straipsniai.lt)
Gal norite ir jūs pareikšti savo nuomonę, Rono Howardo filmas ANGELAI IR DEMONAI:
http://www.kinas.info/?movie-comments=6634

2 komentarai:

  1. Tai kad judaizmas nekilo visai nuo Judo is NT.Beje Judas yra labai senas ir normalus zydiskas vardas ir jo reiksme yra "pagarbintas "arba "garbe".Labai fainas vardas ir beje nereikia cia visokiu nesamoniu kabalistiniu simbolistiniu rasyt.Simboliai kazkokie karoce...Gyvenimas nepriklauso nuo tu dalyku.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Nežinau ką Olergas vadina kabalistiniais simboliais, bet citata ir vizualinė informacija paimta ne iš Kabalos. Ir niekur nerašoma apie kabalizmą. Beje, šis mano tinklaraštis ne apie simbolizmą taipogi. Simbolika yra nagrinėjama kitame tinklaraštyje. Rekomenduoju visiems jį paskaityti.

      Panaikinti