Yin ir Yang interpretacija


Ying ir Yang yra Kinų Filosofinė teorija, paremta blogio ir gėrio sampratos vieningumu. Pagal ją: Yin ir Yang yra vienas nuo kito priklausomi ir negali egzistuoti vienas be kito. Yin yra tamsa, blogis ir pan. Yang - šviesa, gėris ir t.t. Yin ir Yang teorijos simbolis:

 
Nepaisant to, kas rašoma apie Yin ir Yang teoriją, norėjau pateikti savo sampratą, kaip aš suprantu atvaizduotus du taškus: juodą - baltame fone, baltą - juodame. Mano manymu, toks atvaizdavimas daugiau būdinga ne santarvei, tarp juodo ir balto (šviesos ir tamsos), bet greičiau atvirkščiai. O kalbant labai žmoniškai ir paprastai, jei esi geras (-a), sąžiningas (-a), kultūringas (-a) ir pan., patekęs (-us) tarp priešingų, jausiesi tarsi pragare ir gali tokio gyvenimo neatlaikyti visai. Tas pats ir tokiu atveju, kada blogas žmogus pateks tarp geriečių. Jam bus sunku susirasti bendraminčių, pasidalinti savo nuodėmingomis fantazijomis ar keistu požiūriu, kuris neatitiks jo aplinkos vertinimo skalę. Kiekvienas mėgsta draugus, pažįstamus, aplinką, pagal save. Ir, jei esi atskirtas nuo to, kokia yra tavo prigimtis, tai jausiesi tarsi pelkėje, iš kurios gali ištempti, turbūt, tik tas, kas sukūrė tokią teoriją. Bet čia kalbant gyvenimiškąja prasme ir tik tokiu atveju, jei esi tas taškas. Aplinkai, tai yra - fonui (juodam ar baltam) viskas bus gerai. Ir, jei vienas garsiai verkšlena, tai - jo problemos. Rezultate, visi dar netgi džiaugsis, būdami tokiais kokie yra, ir jausis dar geriau, nuo to, kad vienam blogai, kalbant labai supaprastintai. Taip pat, šią teoriją galima interpretuoti kaip kovos principą tarp juodo ir balto (šviesos ir tamsos). Kuris paremtas Trojos arklio legenda. Jei, kas nežino šios legendos, trumpai užsiminsiu, kad jos esmė yra nugalėti priešą, įsibraunant į aplinką iš vidaus. Analogiška kompiuterinio viruso principui. Bjauroka, kada paaiškėja, kad tarp patikimos žmonių grupės, buvo kažkoks išdavikas (priešas), kuris viską ir sugriovė. Vat ir tada imi galvoti, kur gi čia ta santarvė tarp juodo ir balto. Ir ar negeriau gal būtų, kad viskas būtų suskirstyta, be jokių "taškų". Kad jaustumeisi harmonijoje tarp savęs ir aplinkos. Bet, jei galvojant giliau, yra juk balansas. Tiksliau, turi būti visame kame balansas, kad būtų ta harmonija. Gal tokiu atveju ir reikalingi tie taškai. Kad būtų su kuo palyginti ir skirti, kur juoda, kur balta. Bet pagal atvaizdavimą, nepanašu, kad Yin ir Yang yra balanso teorija. Pažvelkite atidžiau, pajungę vaizduotę. Išlenktos linijos tarsi sukuria posūkio, judesio efektą, kas tikrai nesudaro pastovumo - balanso įspūdžio.
Savo pasvarstymų pasekoje, aš sukūriau savo teoriją, atskirdama baltą nuo juodo. T.y. pašalindama taškus. Yin ir Yang teorijos gynėjai, gali mane apkaltinti santarvės ir darnos niokojimu, bei supriešinimu balto su juoda. Gal, tam tikra prasme, tokie kaltinimai ir būtų teisingi. Bet čia reiktų patirti kokia yra žala ir kas blogo, kada esi tuo tašku, kad suprasti, kodėl sugalvojau, jog kartais atskyrimas (juodo nuo balto) yra vienintelė išeitis. Tai gali būti reikalinga tokiais atvejais, kada susimaišo balta su juoda, arba kada, sakykim, baltas taškas yra tepamas juodom - svetimom dėmėm, iš aplinkos, o juodas viską gadina. Ir atvirkščiai, gali viską gadinti baltas, besikankindamas ir berėkaudamas smaloje, išduodamas visiems, kad tai blogis, ko anksčiau niekas nebūtų pastebėjęs, jei nebūtų atsiradusi balta varna.
O, jei darant išvadas: Yin ir Yang teorija ima klibėti, tada, kai baltą ar juodą tašką demaskavusi kitokia aplinka, nori inihiliuoti*. Tada prarandamas balansas. Mano supratimu, taika yra tada, kada viskas savo vietose, savo laiku. O jei reikia, kokio nors taško, jis, aišku, gali būti, bet kaip ir minėjau, dėl skirtumo pajautimo, neterliojant svetimais... (baltumais arba juodumais). Čia, vėlgi, kaip pažvelgsi: kam baltuma, kam juoduma. Kokia dauguma - to ir tiesa.


Yin ir Yang atskyrimas.

Dar norėjau pridurti, pusiau juokais, pusiau rimtai: 
Kaip atskirti Gėrį nuo blogio? Kad jis nekaltai nebūtų dergiamas, jei Žemėje viskas susimaišę. Ogi paprastai. Mes (gerieji), šiaip, dažniausiai esame šmeižiami ir tepami purvais (vis svetimais). Pagal tai ir atskirsite, jei tik sugebėsite pripažinti... Purvini, aišku, žemėje dauguma (supuvusio kopūsto teorija).
 
*Inihiliuoti - sinonimas infiltruoti.

© 2012 R. A.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą